Bu sayfayı yazdır

Ölüler Kitabı'na Giriş: Zihin Kontrolü

Yazan  Zeynel ÖZYURT Cumartesi, 31 Mart 2018 15:07
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Okültizme işaret eden en eski yazılı belge Mısır'ın Ölüler Kitabı'dır. Araştırmacılar bu belgelerde insan zihninin kontrolünün, hatta köleleştirilmesinin anlatıldığını belirtiyorlar. Kısacası bu kitap; beyinde travma, korku ve hipnozların kullanılmasının çok eskilere dayandığının kanıtı.

Zihin manipülasyonunda iki ana yöntemden bahsedebiliriz. Birinci yöntemde kişi böyle bir durumdan haberdar değildir. Böyle vakalarda kurban; zihnine yönlendirilen bilinçaltı mesajlara, elektromanyetik dalgalara, desibeli düşük manipülatif mesajlara maruz kalır. İkinci yöntem ise birinci yöntemi neredeyse masum bırakacak kadar canicedir. Travma bazlı beyin kontrol uygulamaları kurbana sistematik olarak uygulanır. Beyinde izolasyona sebep olabilecek her türlü travma (şiddet, elektroşok vs.) kurban üzerinde denenir. Kimi durumlarda LSD gibi kimyalar yardımıyla da beyin uyuşturulur.

Çok fazla acıya maruz kalan beyinde şiraze kaybolur ve zihinsel kopmalar olur. Bu andan sonra çoklu kişilik bozukluğu başgösterir. Artık kurbanın beyninde yeni, istenilen şekli vermeye hazır ikinci bir kişilik oluşmuş demektir. Yeni kişilik görüntüler, semboller, sesler ve anlamlar eşliğinde maniple edilir. Son aşamada ise programlayıcı, bu yeni zihni ya da yeni alt karakteri tetikleyici kelime ve sembollerle kullanmaya başlar.

Zihinsel kopma, ailesinde büyük travmalar yaşayan çocuklarda daha hızlı ve doğal gerçekleşir. Programlayıcının istenildiği zaman tetiklenebilen perdelenmiş başka bir kişilik oluşturması kolaylaşır.

Sosyal medya kız çocuklarını daha çok mutsuz ediyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma, sosyal medyadan kaynaklanan olumsuzlukları bir kez daha ortaya koydu. Araştırmaya göre sosyal medya hesabı bulunan 10 yaşındaki çocuklar, sonraki beş yıl içinde sürekli şekilde kendilerini daha kötü hissediyor. Araştırmacıların dikkatini çeken en önemli hususlardan biri de kız çocuklarının bu durumdan erkeklere nazaran daha çok etkilenmesi.

300 mikrometre boyunda ama 520 milyon yıldır yaşıyor

Sadece 300 ila 700 mikrometre yani 0,3 milimetre boyunda olan su ayıları dünyanın en dayanıklı türleri arasında bulunuyorlar. Tırtıla benzeyen ama sekiz bacağı bulunan su ayılarının "O" harfi şeklinde ağızları var. Genelde suda ya da yosunların üzerinde yaşayan su ayılarının temel besin kaynağı ise kendilerinden de küçük olan ve rotifer olarak adlandırılan mikroorganizmalar. Su ayılarının yaklaşık 520 milyon yıl yaşadığı düşünülüyor. Bilim insanları, 150 derece sıcaklığa ve -272 derece soğuğa dayanabilen su ayılarının uzayda dahi hayatta kalabileceğini belirtiyor.

Dünyanın en küçük bilgisayarı üretildi

Tuz kristalinden daha küçük olan bu bilgisayar sadece 1 milimetrekare büyüklüğünde. Bilgisayar, 32 bitlik devre mimarisine ve birkaç bin transistörden oluşan işlemciye sahip.

Cerrahi müdahaleler köpeklerin kişiliğini etkiliyor

Yeni bir araştırma, kuyrukları ve kulakları kesilerek cerrahi müdahalelere maruz kalan köpeklerin algısında ve kişiliğinde olumsuz değişimlerin meydana geldiğini gözler önüne seriyor.

SUALTI KEŞİFLERİ ROBOTLARA KALDI

Robot balık Sofi, mercan resiflerindeki yaşamı ve su kalitesini incelemek üzere Büyük Okyanus'ta bulunan Fiji Adası'ndaki Gökkuşağı resifine daldı. Robot, bir dalgıç tarafından oyun kumandası ile yönetiliyor.

UÇAN TAKSİYE MERHABA DEYİN!

İlk prototipi geçen yıl üretilen Cora'nın Yeni Zelanda'da ticari taksi olarak işletilmesi planlanıyor. Koza biçimli yolcu kabinine sahip araç, dikey pervaneleri sayesinde piste ihtiyaç duymadan olduğu yerde kalkış yapabiliyor. Kalktıktan sonra ise pervanelerini devre dışı bırakarak kanatlı bir uçak gibi düz bir çizgide ilerleyebiliyor.