Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan gazilere ziyaret

Pazartesi, 02 Nisan 2018 17:18
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara’da bulunan Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan gazileri ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı hastaneye gelişinde, Başhekim Prof. Dr. Nilüfer Kutay Ordu Gökkaya karşıladı. Başkan Erbaş, gazilere yapmış oldukları hizmetten dolayı Başhekim Gökkaya ve ekibine teşekkür ederek, “Çok mukaddes bir vazife yürütüyorsunuz, gazilerimize hizmet etmek ibadettir. Onlar, bu vatan, millet, bayrak ve ezan için canları pahasına mücadele ettiler.” dedi.

Başkan Erbaş, gazilere hizmet konusunda Diyanet İşleri Başkanlığına düşen ne varsa, yapmaya her zaman hazır olduklarını söyledi.

Başhekim Prof. Dr. Nilüfer Kutay Ordu Gökkaya da Başkan Erbaş’a, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretiniz için çok teşekkür ederiz, bizi çok mutlu etti.” dedi. Gökkaya, hastanede yapmış oldukları hizmetler hakkında Başkan Erbaş’a bilgi verdi.

Başkan Erbaş daha sonra Gökkaya ile birlikte, tedavi görmekte olan gazileri odalarında ziyaret etti.

Başkan Erbaş, gazilere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak,  “Vatanımızın her tarafı bizim için mukaddestir, onun için nerede gazi olursa olsun, bütün gazilerimiz büyük bir mertebeye sahiptir. Önemli olan o mücadeleyi birlikte verebilmektir. Siz o mücadeleyi verdiniz. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu gösterdiniz.” diye konuştu.

Başkan Erbaş, ziyaretin ardından hastane yerleşkesinde bulunan ve Milli Savunma Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olan Rehabilitasyon Şube Müdürlüğü’ndeki gazilerle bir araya gelerek sohbet etti. Başkan Erbaş’ı buraya gelişinde, Şube Müdürü Albay İsmail Analı karşıladı.

Gazilik unvanının önemine değinen Başkan Erbaş, “Bizim bu mücadele ruhumuz böyle sürdüğü müddetçe hiçbir güç, bu milleti mağlup edemeyecektir. Yeter ki bu inanç, bu iman gücümüz devam etsin.” şeklinde konuştu.