Küçükçekmece’de ‘Gençlerle İletişim’ konferansı

Pazartesi, 02 Nisan 2018 16:35
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İstanbul-Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Aile ve Dinî Rehberlik Bürosu, İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Ömer Miraç Yaman’ın konuşmacı olarak katıldığı, ‘Gençlerle İletişim’ konulu bir konferans programı düzenledi. Atakent Kültür ve Sanat Merkezinde tertip edilen programa, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, din görevlileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Müftülük Şube Müdürü Ömer Sıradağ’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından, Öğretim Üyesi Ömer Miraç Yaman, ‘Gençlerin topluma ve vatana faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, topluma uyum sağlamanın yolları, vatan-millet-ümmet şuuru kazandırılması ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmanın yolları’ konularında, katılımcıları bilgilendirdi.

Diğer yandan ‘Sabah Namazı Gençlik Meclisi Buluşmaları’ kapsamında, Küçükçekmece İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Sultan Murat Merkez Camiinde cemaatle bir araya geldi. Programda konuşan Müftü Temel, Malazgirt'te, Çanakkale'de, 15 Temmuz'da destanlar yazan bu necip milletin evlatlarının, Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nda Yüce Rabbimizden muzafferiyet, cennet vatanımızın bölünmek ve parçalanmaktan muhafazası, milletimizin birlik ve beraberliği için niyazda bulundu. Program sonunda, cemaate çeşitli ikramlar yapıldı.

Öte yandan İlçe Müftülüğü Aile ve Dinî Rehberlik Bürosu ve Küçükçekmece Ensar Vakfı işbirliğiyle Fetiye Hasan Gümüşdağ Camiinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir program düzenlendi. Programda, Tepeüstü Kız Kur’an Kursu Öğreticisi Nebahat Yalçın, ‘Adalet ve Hakkaniyet Bağlamında Asr-ı Saadette Kadın’ konferansını sındu. Program sonunda katılımcılara, Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Ayrıca TDV Küçükçekmece Şubesi, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, din görevlileri ve hayırsever vatandaşların destekleriyle, Afrika’nın üçüncü büyük ülkesi Sudan’da, günde on ton su basabilen, elektrikli ve güneş enerjisiyle çalışabilen su kuyusunun sondaj çalışmaları başladı.