Iğdır’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programına yoğun ilgi

Pazartesi, 02 Nisan 2018 16:59
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Iğdır İl Müftülüğü tarafından Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ildeki İnci Düğün Salonunda, kadınlara yönelik bir program düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu program, Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finalinde birinci olan Elif Şimşek tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler ile başladı. Program, Manisa İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya’nın katılımcılara, “Adalet ve Hakkaniyet Bağlamında Kadın” konulu konferansını sunması ile devam etti. Program, katılımcılara çeşitli ikramlar yapılmasıyla sona erdi.

Diğer yandan ildeki Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencileri tarafından İl Müftülüğü önünde, Mehmetçiklerimiz için hayır kermesi düzenlendi. Hayır kermesini, Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü hanımefendi ziyaret etti. Ziyarette Sema Ünlü, günün anlam ve önemine binaen öğreticilere karanfil dağıttı.

Öte yandan İl Müftüsü Cüneyt Kulaz ve din görevlileri, Suriye'nin kuzeybatısında icra edilen Zeytin Dalı Harekâtı’na destek olmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na, 20.000 TL tutarında bağış gerçekleştirdi.