GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR

Yazan  Hatice Uçar Pazartesi, 05 Şubat 2018 18:52
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Ayağın on gün alçıda kalacak, dedi doktor. Enes annesine baktı. “On gün mü? Ama ben futbol takımının seçmelerine katılacaktım. Bu halde katılamam ki...” dedi büyük bir üzüntüyle. Haftalardır bunun için hazırlanıyordu. “Üzülme oğlum.” dedi annesi. “Gün doğmadan neler doğar... Sen ümidini kaybetme, dua et Allah’a. İnşallah ayağın çabucak iyileşir. Hem sağlığından önemli değil ya. Bu yıl olmazsa seneye katılırsın.”. “Seneye  kadar nasıl bekleyeceğim anne? Benim tek hayalim buydu.” dedi Enes.

Birkaç gün sonra arkadaşları Enes’i ziyarete geldi. Hepsi de çok keyifli görünüyordu. Enes’in üzüntüsü ise seçmeler yaklaştıkça daha çok  artıyordu. Kendisi bu kadar üzgün ve hasta iken onların böyle neşeli olmasına içerledi. Nasıl olsa onlar seçmelere katılabilecek, beni düşünecek halleri yok ya, diye düşündü.

Arkadaşları sırayla geçmiş olsun, dediler. Biraz sohbet ettikten sonra içlerinden biri Enes’e, “Enes, ayağın kırıldı, bir rakibimiz eksilmiş oldu.” dedi gülerek. Arkadaşının şakası Enes’in moralini iyice bozdu. Biri dayanamayıp, “Bence artık uzatmayalım, müjdeyi verelim.” dedi. Enes ne söyleyeceklerini merakla bekliyordu. Ufak bir sessizlikten sonra; “Seçmeler bir ay sonraya ertelendi Enes!”, dediler. Şaka yapmıyorsunuz, değil mi, dedi Enes. Böyle bir ihtimal aklına bile gelmemişti.